13.11. 2012

Zvláštní vydání: Poslední muž stále žije!

Zvláštní vydání: Poslední muž stále žije!

V dnešním čísle senzace! Svět bez mužů nebude tak idylický, jak se nám ženy snaží namluvit! Brian K. Vaughan má důkazy! Nenechte si ujít cestu po Austrálii! Pokusná opice unesena!

Přestože nehýří kdovíjakým elánem, dá se ve velkých městech stále narazit na pouliční prodejce tiskovin. Svět komiksové série Y: Poslední z mužů kameloty sice explicitně nenabídl, sedmý svazek ale nese podtitul, který tak často vykřikují v amerických filmech kluci s balíkem denního tisku. Zvláštní vydání ukazuje, že v postapokalyptické sáze pod vedením žen pořád vycházejí noviny a časopisy.

Yorick by třeba představoval absolutního sólokapra, protože se svým opičákem přežil bleskovou apokalypsu, při níž zemřeli nositelé chromozomu Y. Když se novinářka Paloma Westová dozví, že nějaký majitel penisu skutečně existuje a dle dostupných informací se nachází v Sydney, musí získat důkaz za každou cenu. Což jaksi zkomplikuje plány tříčlenné skupince, která by možná jako jediná dokázala zabránit pomalému vyhubení lidstva.

Scenárista Brian K. Vaughan v dalším díle oceňované komiksové série předvádí, jak by mělo vypadat zručně gradované pokračování. Ačkoliv odkrývá jen několik okamžiků, které budou důležité pro celé dění, stále jsou události svůdně přitažlivé. Jednotlivé podzápletky čtenáře v podstatě permanentně škádlí, kam se chytře vystavěné putování stočí a jakým způsobem skončí.

Zvláštní vydání obnažilo obě pohlaví fyzicky, když ukázalo nahého Yoricka i asijskou vražedkyni, která unesla jeho opičáka Ampersanda. Zbývá tipovat, jakým způsobem se obnaží psychicky. Do konce série zbývají tři díly, takže již brzy dojde k řádně vyhroceným situacím mezi mužem a ženami. Zaručeně u toho budete chtít být.

Y: Poslední z mužů 7 - Zvláštní vydání, scénář Brian K. Vaughan, kresba Pia Guerra, Goran Sudžuka, překlad Petr Zenkl, nakladatelství BBart, 2012, 144 s.

 


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.