10.5. 2013

Změřte síly v české pevnosti Boyard

Změřte síly v české pevnosti Boyard

Pamatujete se na seriál „Klíče od pevnosti Boyard“, který kdysi běžel na České televizi? Parta soutěžících v něm vždy připlula do tajemné pevnosti, kde zdolávala náročné úkoly, za které dostávala klíče. Když se hra dařila, dostali se nakonec až do místnosti s pokladem, rozluštili heslo a pak už jen co nejrychleji sbírali pršící zlaťáky. Vzpomínáte? Parta sportovních nadšenců se rozhodla nezůstat jen u vzpomínání a dala dohromady báječnou hru jménem TEPfaktor, která se Boyardem inspirovala. A rozhodně je, na co se těšit!

Jak TEPfaktor vypadá?

Čeká vás jednadvacet místností, v nichž musíte za stanovený čas splnit určitý úkol. Úkoly se hodně různí – budete trénovat trpělivost a šikovnost stejně jako logické myšlení, sílu, mrštnost, nebo dokonce hudební sluch. Hra je opravdu náročná a každý odškrtnutý úkol je více než zasloužený, ale bát se přesto nemusíte. Pořadí místností není stanovené, a tak se nestane, že byste se někde zasekli a nemohli dát, a každý úkol navíc můžete opakovat tolikrát, kolikrát chcete. A když vám začne lézt krkem, prostě si ho proložíte zase jiným.

Jaké úkoly na mě čekají?

Překvapení je významným faktorem celé hry, a tak do detailů zabíhat nebudeme, ale napovíme, že úkoly jsou opravdu pestré. Čekají na vás prolézačky, šplhání, hádanky a hlavolamy, gymnastické míče i tenisáky, záludné provazy, pneumatiky i černočerná tma. Hraje vždy celý tým, nikoliv jen jeden člen, jako to bylo v Boyardu, a tak si postupně vyzkoušíte opravdu všechno. Tým je ostatně hodně důležitý – často se přes překážky bez vzájemné pomoci nedostanete, a u hlavolamů se víc hlav hodí ještě více.

Co s sebou?

Pití i jídlo je v areálu k dostání, takže tím se zabývat nemusíte, ale určitě budete potřebovat vhodné sportovní oblečení a boty. Není potřeba si brát nic speciálního, stačí něco, co je pohodlné, poskytuje vám volnost pohybu a nebude vám líto to ušpinit, případně nechat někde v síti nějaký ten knoflík.  Sportovci a sportovkyně s dlouhými vlasy by neměli zapomenout na gumičku nebo sponu. Kromě toho už je potřeba jenom pořádná dávka nadšení a chuti do hry. S ní vás TEPfaktor jistě nezklame!


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.