13.6. 2013

Zajděte si na hollywoodské hity zdarma na Václavák

Zajděte si na hollywoodské hity zdarma na Václavák

Již tuto neděli 16. června od 20:00 zahájí Český národní symfonický orchestr letní festivalovou sezónu. Pro odstartování si připravil posluchačsky vděčné melodie ze slavných filmových klasik, které odehraje zcela zdarma.

"Připravujeme větší stage a celkově velkorysejší technické zázemí. Koresponduje to s tím, že zatímco loni na tento koncert dorazilo zhruba šest tisíc diváků, letos jich očekáváme až deset tisíc. Chceme navázat na loňský úspěch a zase se o kus posunout. Posílili jsme proto samotný orchestr, hrát bude přes osmdesát hudebníků, a tím překvapení nekončí," říká k nedělnímu vystoupení na Václavském náměstí Jan Hasenöhrl, ředitel festivalu a ČNSO.

Repertoár akce Open Air Hollywood Night 2013 se bude skládat z všeobecně známých a populárních skladeb, které jsou pevně spjaté s Jamesem Bondem, Forrestem Gumpem, Star Wars, Rockym nebo Harry Potterem. Jan Hasenöhrl také vybízí návštěvníky, aby dorazili nejen v hojném počtu, ale popřemýšleli i o kostýmu, který může i nemusí korespondovat s oznámeným programem. „Chceme si hollywoodský večer užít opravdu ve velkém stylu a převleky k filmu patří," dodává s úsměvem. Pokud se vám tedy doma válí kovbojský nebo pirátský ohoz, maska Dartha Vadera, případně maketa tyranosaura, vytáhněte je zase jednou do světa, ať mají hudebníci o chvílích volna na co koukat.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.