29.12. 2012

Za novoročním ohňostrojem zase 1. ledna

Za novoročním ohňostrojem zase 1. ledna

Loňské rozhodnutí ozářit Prahu o Silvestru nebylo přijato zvlášť kladně, a tak se novoroční ohňostroj vrací na 18. hodinu Nového roku. Z čeho se bude skládat?

Na ohňostroji, který se odpálí z pontonu od Střeleckého ostrova, pracuje dvojice odstřelovačů po dobu jednoho měsíce. Na 3400 efektů bude rozděleno do dvou částí s celkovou dobou trvání kolem deseti minut. První dílek s názvem Praha pulsující doplní Equinox francouzského multiinstrumentalisty Jeana Michela Jarreho. Po 400 vteřinách nastoupí Praha moderní, kterou doprovodí Smetanova Vltava.

Mosty přes řeku Vltavu budou tradičně nejlepšími místy k pozorování pestrobarevných obrazců. Volný flek hledejte na Mostě Legií, Karlově mostě, Smetanově nábřeží nebo na vyvýšených místech v okolí. Pro jistotu si ale sebou vezměte sluchátka a nalaďte si Český rozhlas Regina na frekvenci 92,6 FM, kde budou hudbu k ohňostroji vysílat. Těžko říct, s jakou intenzitou bude slyšet ve vašem okolí.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.