27.4. 2013

Vyrazte na Petřín za polibky a fotogenickým Máchou

Vyrazte na Petřín za polibky a fotogenickým Máchou

Mácha má štěstí, že je focenej, bude se zřejmě zpívat první májový den v okolí Petřínské rozhledny, kde Muzeum hlavního města Prahy uspořádá zábavné odpoledne nejen pro všechny zamilované.

V roce 2011 padl pod Petřínskou rozhlednou český rekord v počtu párů líbajících se na jednom místě - v průběhu pěti hodin si prvomájového hudlana dalo 841 dvojic. Letos by se pro změnu mohlo sčítat, kolik lidí se vyfotografuje s autorem lyrickoepického Máje, jelikož u sochy Karla Hynka Máchy organizuje Muzeum hlavního města Prahy máchovské odpoledne. Od 14 hodin se budete moci nechat zvěčnit se zakladatelem moderní české poezie a zhotovené snímky si rovnou odnést domů. V digitální podobě budou následně k dispozici na facebookových stránkách Muzea.

Tradiční výšlap na Petřín zpestří také představení moderního provazochodectví, tzv. slackline. Mladý sport, při kterém lze na pružném popruhu nejen chodit, ale taktéž metat salta a dělat všemožné krkolomné triky, vyžaduje balanc a soustředění. Pro zájemce bude samozřejmě k dispozici vše potřebné, aby si dynamickou zábavu vyzkoušeli.

Program s předpokládaným koncem kolem 17:00 počítá také s vystoupením kouzelníka Grina a hudebním doprovodem, o který se postará australský muzikant Rowen Slocombe.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.