27.9. 2012

Vrána k Česku sedá, přiletí James O’Barr

Vrána k Česku sedá, přiletí James O’Barr

Na zahájení týdenní komiksové veselice dorazí autor světoznámé Vrány. James O’Barr bude v rámci KomiksFEST!u přednášet, malovat i podepisovat.

Široká veřejnost zná Vránu jako film s Brandonem Lee, který za nejasných okolností zemřel v průběhu natáčení. Původní černobílý komiks nevznikal za nijak pozitivnější situace. Šlo o autoterapii, s níž se Američan James O’Barr pokoušel utlumit žal z tragické ztráty milované přítelkyně.

Nejen o pochmurném díle, které u nás vydalo již několikrát nakladatelství Comics Centrum, bude vyprávět dvaapadesátiletý autor v sobotu 27.10. Od 19 hodin bude na zahajovacím dnu sedmého ročníku KomiksFEST!u hovořit o své tvorbě a komiksu vůbec, malovat obraz modelky Evy Decastelo, jenž bude následně dražen (výtěžek poputuje na dobročinné účely spojené s dětmi), a samozřejmě se bude podepisovat v rámci závěrečné autogramiády.

Pro návštěvníky je připraven registrační formulář, kde si můžete do 15.10. rezervovat vstupenky na sobotní akci v pražské MeetFactory.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.