31.5. 2013

Víkend otevřených zahrad

Víkend otevřených zahrad

Líbí se vám upravené zámecké parky i přirozené zahrady v anglickém stylu? Vyrazte o víkendu 8. – 9. června na Víkend otevřených zahrad! Užijete si přírody i zábavy, a hlavně se dostanete i tam, kam normálně nemají návštěvníci přístup. Otevřené zahrady jsou příjemný víkendový program jak pro rodiny s dětmi, tak pro páry dychtící po romantice.

Kam můžu jít?

Do sadů, botanických zahrad, parků, vilových zahrad, rosárií, arboret ale třeba i do lesní školky (dětské školky, ne té se s malými smrčky). Většinou vás kromě samotné zahrady či parku také čeká další program – speciální prohlídky, hry pro děti, koncerty, divadelní představení, vernisáže, výstavy a mnoho dalšího.  

Kde se zahrady otevřou?

K akce se připojují nejrůznější parky a zahrady v celé republice – jejich seznam najdete na oficiálních stránkách akce, kde si můžete snadno  vyhledat, kam se dá vypravit ve vašem okolí. Ale omezovat se jen na nejbližší zeleň zdaleka nemusíte – pokud už dlouho odkládáte návštěvu vzdálenějšího zámku či jiné památky, o víkendu na ni bude ideální doba.

Historie akce


Obrázky převzaty z oficiálních stránek akce

Celá myšlenka otevřených zahrad vznikla před patnácti lety ve Velké Británii, kde mohli zvědaví Londýňané alespoň jednou v roce nahlédnout do uzavřených zahrad a parků. Nápad se uchytil a rozšířil do Evropy, takže dnes se můžete setkat třeba s otevřenými zahradami podél amsterodamských kanálů nebo i soukromými zahradami v Německu či Rakousku. U nás se zahrady otevírají již po čtvrté.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.