15.10. 2012

V Zápisníku smrti přibývá mrtvol i napětí

V Zápisníku smrti přibývá mrtvol i napětí

Něco je špatně, když vraždy neustávají, ačkoliv hlavní podezřelí sedí v cele. Pokračování mangy Death Note nechává čtenáře dál tápat, co se stane s ústředními postavami.

Light Jagami našel magický zápisník, do něhož stačí napsat jméno a příčinu smrti, aby se vybranému jedinci tisklo parte. Vzorný student se s neobyčejným sešitkem vcítí do role samozvaného spasitele. Rozhodne se vytvořit dokonalou společnost bez zločinu tím, že jednoduše pozabíjí všechny narušitele systému. Vypořádat se akorát musí také s geniálním detektivem, který vystupuje pod pseudonymem L.

Základní pravidla japonské komiksové série Death Note: Zápisník smrti se ustanovila v minulých dílech, pátá epizoda přináší rozehranou partii se všemi potřebnými proprietami. Morální otázky, gradující napětí, tajemná postava, u níž ani čtenář, který zná od začátku pravého vraha, netuší, jaké jsou její plány. Tvůrci Takeši Obata a Cugumi Óba jsou stále o krok napřed. Budují svěží detektivku, v níž se věnuje stejné množství prostoru pátracímu týmu i charismatickému zabijákovi. Není jasné, komu fandit, ale už napjatě vyhlížíme šestku, která vyjde začátkem příštího roku.

Death Note: Zápisník smrti 5, scénář Cugumi Óba, kresba Takeši Obata, překlad Anna Křivánková, nakladatelství Crew, 2012, 206 stran.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.