9.11. 2012

Svatomartinská vína čekají na první konzumenty

Svatomartinská vína čekají na první konzumenty

Již tuto neděli odstartuje oblíbená vinařská veselice. Svatomartinského na trh dorazí přes 2 miliony lahví, které se budou odšpuntovávat i v rámci speciálních koštovacích akcí.

Značka Svatomartinské se od roku 2005 těší neutuchajícímu zájmu. Zatímco premiéry jednotného loga se účastnilo 36 vinařství, v loňském roce se jich prezentovalo již 125. Letos získalo známku se siluetou svatého Martina na bílém koni od Vinařského fondu 122 firem, mezi nimiž se nachází velké společnosti i rodinná vinařství.

První vína nového ročníku, která jsou určena ke konzumaci v řádu několika měsíců, můžete začít testovat od 11.11. Sám Vinařský fond pořádá tradiční Svatomartinský košt v Brně, kde budou mít návštěvníci příležitost ochutnat 100 vín za doprovodu hudby a dalšího programu na pódiu.

V Praze Svatomartinská vína ovládnou náměstí Jiřího z Poděbrad. Více než 10 českých a moravských vinařů předvede svá mladá vína, ale i svoji nejlepší klasickou produkci. Slavnostní přípitek zde proběhne přesně v 11:11:11. Hudební produkci zařídí vedle moravské cimbálovky i Jiří Schmitzer nebo Yo Yo Band.

Více svatomartinských akcí a informace o Svatomartinských vínech najdete na www.svatomartinskevino.cz.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.