21.4. 2013

Supermanovi je 75 let, dostane nový film

Supermanovi je 75 let, dostane nový film

V klidných časech nenápadný novinář Clark Kent, v době krize hrdina v červenomodrém kostýmu. Supermana byste dle jeho vizáže a vitality těžko tipovali na pětasedmdesátníka.

Americká ikona a průkopník superhrdinského žánru se poprvé objevil v úvodním čísle časopisu Action Comics, které vyšlo 18. dubna 1938. Od té doby Superman stihl zachránit bezpočet jednotlivců, opakovaně čelil Lexi Luthorovi, získával a ztrácel nadlidské schopnosti a dokonce i zemřel. Dušínovsky čistý charakter a víra v ideály ovlivňují nové generace a nic nenasvědčuje tomu, že by Muž z oceli patřil do starého železa.

Do tuzemských kin by měl další film o superhrdinovi s eSkem na hrudi zamířit 20. června. Jde o jeden z nejočekávanějších snímků letošního roku, velké naděje vzbuzují Christopher Nolan na pozici producenta i Zack Snyder (podepsán pod úspěšnými komiksovými adaptacemi Strážci a 300: Bitva u Thermopyl) na režijní sesli. Nejnovější ukázka, v níž se klade důraz na velkolepou akci i intimní zrod slavné postavy, nedává prostor pochybám, že by Superman snad nedostal ke svému jubileu adekvátní filmový prezent.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.