22.11. 2013

Speciál k 50. výročí Doctora Who už zítra!

Speciál k 50. výročí Doctora Who už zítra!

Letošní 23. listopad je pro fanoušky Doctora Who mimořáně důležitý – nejen, že Doctora Who čekají narozeniny, ale letos se odehrají opravdu ve velkém stylu! Doctorovi bude rovných 50 let a na oslavu BBC odvysílá přes hodinu dlouhý speciál nazvaný The Day of the Doctor, v kterém uvidíme hned několik Doctorů i své oblíbené společníky.

Čím víc Doctorů, tím víc timey-wimey!

Autoři pochopitelně už více než rok slibují epický spektákl našlapaný akcí, zábavou i všemi našimi oblíbenci. Všechno věřit jim asi nemá smysl, ale už teď jistě víme, že se objeví minimálně tři Doctoři, a to desátý (Davit Tennant), jedenáctý (Matt Smith) a zapomenutý Doctor (John Hurt), který by měl příběhu dodat patřičně temné podtóny. Spekuluje se i o dalších Doctorech z původních sérií, kteří by se alespoň na pár scén mohli také přidat, ale tyto informace nikdo oficiálně nepotrvdil. Uvidíme. Vrátí se také Rose Tyler a Alžběta I, a my se třeba konečně dozvíme, čím že ji desátý Doctor tak nakrknul.

O čem to bude?

Nebudeme moc spoilovat, takže jenom prozradíme, že příběh bude mít tři dějové linie odehrávající se v současnosti, v době vlády královny Alžběty I (na tu se těšíme nejvíc) a kdesi ve vesmíru. (My bychom si tipli, že se dost možná konečně dočkáme zkázy Gallifrey a dozvíme se, jak se to všechno vlastně stalo. Ale to jenom hádame.) Steven Moffat samozřejmě slibuje děj, který otřese celým světem Doctora Who a zcela změní jeho příběh, ale jelikož podobné věci slibuje asi tak šestkrát do série, doporučujeme ho brát s velkou rezervou. Navnadit se zatím můžete trailerem:

Speciály ke speciálu

A aby byl speciál ještě speciálnější, vznikají speciály i k němu – prvním byl sedmiminutový The Night of the Doctor, kde se budeme moci podívat na zrození temného Doctora, a následoval čtyřminutový speciál The Last Day. Kromě těchto dvou příběhů pak vznikl ještě dokument o natáčení Doctora Who od samého začátku do současnosti. Jmenuje se An Adventure in Space and Time a byl odvysílá včera, takže už si ho jako přípravu už můžete klidně skouknout, ať vám to do zítra lépe uteče. My jsme tedy rozhodně napjatí a sakra zvědaví!


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.