31.10. 2013

Sherlock potřetí a počtvrté

Sherlock potřetí a počtvrté

Jakkoliv fandové legendárního britského detektiva v moderním kabátku už pomalu ani nedoufali, přece jenom se dočkali – tvůrci populárního seriálu konečně vyhlásili datum vysílání nové, třetí řady. Letos to sice už nestihnou, ale alespoň nás příští rok nebudou napínat dlouho – na obrazovkách se Sherlock Holmes s Johnem Watsonem objeví už 19. ledna 2014.

Čtvrtá sezóna potvrzena!

Nápověda pro tři nové díly zněla Rat (krysa), Wedding (svatba) a Bow (poklona nebo smyčec). Jakkoliv se fanoušci báli, že „Bow“ je vodítkem k povídce Arthura C. Doyla nazvané Poslední poklona, ve které se Sherlock Holmes už doopravdy loučí se svou profesí i s diváky a odchází k tajné službě, vyděsili se zbytečně.

Vyklubala se z toho jen další typická Moffatovina (nechceme se vytahovat, ale my jsme to říkali) a zbytečné plašení. Produkční tým totiž potvrdil nejenom datum vysílání třetí sezóny, ale rovnou také natáčení čtvrté. Hurá!

A už tam budem?

Kdy se bude natáčet a vysílat ovšem nevíme, a nejspíš se to nedozvíme ještě hodně dlouho, protože herci jsou teď na roztrhání (o Benedictovi Cumberbatchovi se dokonce spekuluje jako o novém zlounovi do nové trilogie Star Wars režírované J. J. Abramsem) a tvůrci se také zrovna neflákají. Jenom doufejme, že jim to zase nebude trvat dva až tři roky a nenechají nás u toho čekání obrůst mechem.


Video z natáčení Sherlocka - upřímně všechny zúčastněné na place obdivujeme, že v takovém brajglu dokážou pracovat a nerupnou jim nervy...

Spoiler time!

Co zatím víme o třetí sérii? Není toho moc (přiznáváme ovšem, že jsme ani moc nepátrali, abychom si nezkazili všechna překvapení). Ale minimálně už je jisté, že „Wedding“ se týká Johna, který si nebere nikoho překvapivého (ani Sherlocka, aby měl konečně pokoj od narážek okolí), ale svoji kanonickou partnerku Mary Morstein (uvidíme ovšem, jestli s ní Moffat s Gatissem naloží tak nevybíravě jako A. C. Doyle).

Dále známe nového záporáka, ktarým by měl být poněkud přepracovaný vyděrač Charles Augustus Milverton, který v původních povídkách vydíral britskou smetánku a patřil mezi nejnebezpečnější padouchy. Taky víme, že se John přestěhuje zpátky do Baker Street a bude opět Sherlockovou pravou rukou při řešení případů. A na zbytek se budeme těšit v lednu!


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.