1.4. 2013

Shen Yun: 5000 let čínské civilizace ožije v Praze

Shen Yun: 5000 let čínské civilizace ožije v Praze

Světová špička v klasickém čínském tanci se v rámci dvou večerů ukáže v hlavním městě.  Barvitá a energická představení Shen Yun, jež zachycují ducha dlouho ztracené kultury, se odehrají 2. a 3. dubna v Kongresovém centru Praha.

Zatímco nedávno zaplnily stránky medií zprávy o tom, jak komunistická Čína zakázala vystoupit elektronickým veteránům Kraftwerk kvůli plánovanému, avšak neuskutečněnému koncertu za svobodu Tibetu, nyní dostávají Češi příležitost, jak se seznámit s klasickou čínskou kulturou. Umělecký soubor Shen Yun Performing Arts je však na čínském režimu nezávislý. Exilová skupina umělců pochází z New Yorku.

Jejich cílem je udržovat na živu jednu z nejbohatších uměleckých forem na světě. Velkoryse vypravenou show předvádí širokou paletu výrazových prostředků, mezi něž spadají i přemety, otočky a další akrobatické prvky. Vystoupení bude doprovázet živý orchestr. Ačkoliv scéna v pražském Kongresovém centru bude zřejmě o něco skromnější než v přiložené ukázce, dá se předpokládat, že elegance tanečníků stejně uchvátí každého návštěvníka. Další informace naleznete na oficiálních stránkách.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.