4.11. 2012

Seriály, z nichž budete mít špinavé gatě

Seriály, z nichž budete mít špinavé gatě

American Horror Story, jedna z největších televizních událostí minulého roku, se přesouvá v čase i prostoru, aby z diváka opět vyrobila klepající se hromádku. Na slabší nátury se případně směje 666 Park Avenue.

American Horror Story: Asylum

Zatímco první řada si vystačila s tajemným domem, který obývají duchové, série číslo dvě zneklidňuje snad všemi hororovými proprietami. American Horror Story: Asylum ale vymítání ďábla, pochodující mrtvoly, masové vraždění nebo mimozemšťany kombinuje s takovou dravostí a smyslem pro atmosféru, že nezbývá nic jiného, než se každý týden zvrhle těšit na další prohlídku šíleného sanatoria. Krom příběhů jednotlivých postav bude také zajímavé sledovat, kam až jsou schopni tvůrci události vygradovat. Již u třetí odvysílané epizody se totiž jelo naplno od samého začátku. Psychiatrická léčebna šedesátých let zkrátka plně uspokojuje potřeby hororových fanoušků.

666 Park Avenue

Pokud by pro vás seriál American Horror Story představoval příliš tísnivou zábavu, zkuste zajít na Manhattan do budovy s luxusními byty. Dům na Park Avenue 999 má bohatou minulost, která se probouzí k životu. O nadpřirozených jevech a tajemném vlastníkovi (Terry O'Quinn alias John Locke ze seriálu Ztraceni) se dozvídáme prostřednictvím mladého páru Jane a Henryho, kteří se v objektu nechají zaměstnat jako správci. Přestože scenáristé posouvají jednotlivé charaktery k problémům místy velmi naivně, patří 666 Park Avenue televizní stanice ABC zatím k tomu lepšímu z letošních seriálových novinek.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.