25.11. 2012

Sedm psychopatů pořádá krvavou jízdu

Sedm psychopatů pořádá krvavou jízdu

Nový film Martina McDonagha je zábavný a brutální. A také obsahuje větší množství šílenců, než avizuje svým názvem. Do kin nastupuje 29.11.

S hvězdným obsazením přichází veselá taškařice, v níž účinkují gangsteři, zamilovaný pár sériových vrahů, králici, psy i scenárista, který se horko těžko dostává přes název plánovaného filmu.

Marty se zoufale snaží vymyslet děj pořádného bijáku, ale zatím jen vykoumal, že se bude jmenovat Sedm psychopatů. Inspiraci se rozhodne najít u svérázné dvojky zlodějíčků, kteří na ulici kradou psy a posléze je za tučnou odměnu vrací zazobaným páníčkům. Bohužel seberou i chlupatého mazlíka gangstera Charlieho, který se nezdráhá vystřelit řídící centrum nervové soustavy každému, kdo o únosu něco ví. Marty bude mít zkrátka o čem psát.

Snímek Sedm psychopatů by byl pravděpodobným výsledkem, kdybyste spojili Quentina Tarantina s Charliem Kaufmanem. Za drsnou zábavou se nachází záblesky filozofických přesahů a postmoderní postupy. Snímek si je kupříkladu moc dobře vědom svých chyb. Dává je dokonce na odiv, díky čemuž pracuje v podstatě s neprůstřelným konceptem, kde jde v první řadě o zábavu. A herci jako Colin Farrell, Sam Rockwell, Christopher Walken, Woody Harrelson, Olga Kurylenko nebo Tom Waits si film náležitě užívají. Zkuste si ho užít taky.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.