15.11. 2013

Sci-fi komedie pro pohodový večer

Sci-fi komedie pro pohodový večer

Přemýšlíte, jakým filmem naboostovat víkendovou pohodu? Vybrali jsme pro vás pár zábavných, ovšem i tak patřičně geekovských scifáren, které rozhodně stojí za to vidět!

Emzák Paul polechtá bránici

Snímek nazvaný jednoduše Paul pojednává o dvou kovaných britských geecích, kteří si vyrazí do Ameriky na Comicon, a když už tam jsou, tak si střihnou rovnou i roadtrip po místech, která jsou spjatá s výskytem UFO. A bližší seznámení s UFO se jim ještě líp, než čekali - jeden emzák si je totiž stopne. A pak teprve začíná ta správná jízda…

Přebujele intelektuální zábavu nečekejte, ale osvědčená dvojice Simon Pegg a Nick Frost ví, jak na geekovskou bránici. Ve filmu najdete spoustu odkazů na svoje oblíbené scifárny, nečekané fórky i dokonale ztvárněné nerdy. Hodně svérázný je i mimozemšťan Paul, který si myslí svoje o análních sondách, mentalitou odpovídá zastydlému puberťákovi a už několik desetiletí ovlivňuje naši popkulturu. Přesvědčte se sami!

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase…

…se ve stejnojmenném filmu tedy rozhodně nedozvíte. Ale vadit vám to rozhodně nebude, protože si užijete tolik zábavy i WTF momentů, že se v tom samou dětinskou radostí úplně ztratíte. Už jen úvodní debaty o nesmyslnosti kostýmů upírů a vlkodlaků u kamarádské dvojice stojí za to, natož, když dojde na vyvolávání posunu v čase. Což na záchodcích v zaplivané putyce není žádný med, natož, když si nejste tak úplně jistí, kde, kdy a jak skončíte

Nestárnoucí klasika

A kdybyste náhodou dostali chuť na klasiku, oprašte archiv a vylovte si třeba Galaxy Quest nebo Space Balls. Galaxy Quest si nejvíc užijí fanoušci Star Treku (nebo aspoň ti, co ho mají nakoukaný) a Space Balls zase milovníci Star Wars.

Ačkoliv Galaxy Quest má poněkud sofistikovanější humor a dovede s předlohu nejen kopírovat, ale i někam posunout, Space Balls mají zase jasno v otázkách zadžemovaných radarů, nezbytných zavazadel i číselných kombinací, které si může dát leda tak idiot na kufr.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.