20.10. 2012

S foťákem do Muzea Karla Zemana

S foťákem do Muzea Karla Zemana

V hlavní turistické zóně bylo otevřeno muzeum představující dílo světově uznávaného filmového tvůrce. Za Karlem Zemanem se můžete vydat na Kampu.

Vynález zkázy, Cesta do pravěku, Ukradená vzducholoď, Baron Prášil. Interaktivní expozice připomene nejslavnější rodinná dobrodružství Karla Zemana i jeho méně známé loutkové a animované snímky ze čtyřicátých let minulého století. Budete se pohybovat mezi jednotlivými scénami a malými ateliéry, kde si na vlastních fotoaparátech nebo videokamerách ozkoušíte trikové postupy, které používal český filmový vizionář. Nezapomeňte si proto doma technické hračky!

Během příprav se podařilo nashromáždit velké množství původních materiálů a dosud nepublikovaných informací. Když nestačily chudé oficiální zdroje, dobové prameny ani archivy Zemanovy rodiny, opírali se autoři Jakub Fabel a Ondřej Beránek o rozhovory s pamětníky. Vyzpovídat se podařilo nejen Ludmilu Zemanovou, ale také Karla Hutěčku, produkčního filmu Cesta do Pravěku, nebo herce Zdeňka Hustáka, který ztvárnil jednoho z členů výpravy po řece času. Muzeum Karla Zemana díky tomu nabízí širokou nabídku aktivit pro laickou i odbornou veřejnost.

Kompletní informace včetně cen vstupného naleznete na oficiálních stránkách.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.