5.3. 2013

Prozkoumejte hrobku faraona Tutanchamona

Prozkoumejte hrobku faraona Tutanchamona

Po čtyřech letech se do České republiky vrací výstava přibližující objev nevyloupené hrobky faraona Tutanchamona. Velkolepá expozice se v inovované podobě zabydlí v pražském Křižíkově pavilonu.

S putovní výstavou Tutanchamon - jeho hrob a poklady se mohli tuzemští příznivci starověkého Egypta seznámit v Brně od října 2008 do března 2009. Dokonalou repliku třech místností panovníkovi hrobky a stovky předmětů včetně zlaté masky si tehdy prohlédlo přes 200 000 návštěvníků.

Druhé uvedení poskytne ještě komplexnější zážitek, jelikož program nabobtnal v průběhu let o další prvky. Novou částí bude kupříkladu mimořádná expozice věnovaná Howardu Carterovi, archeologovi a egyptologovi, který v roce 1922 hrobku faraona Tutanchamona objevil. Ačkoliv byla většina badatelů tehdy přesvědčena, že Údolí králů již nemá co nabídnout, Carter s podporou britského mecenáše lorda Carnarvona nalezl nevyloupenou hrobku, jež se stala celosvětovou senzací.

Během přibližně dvouhodinové výstavy (nikdo vás však nebude popostrkovat, jelikož časové omezení ohraničuje pouze otevírací a zavírací doba) se vedle samotných obětin a darů, které měly sloužit králi na jeho pouti do Podsvětí, seznámíte také s každodenním životem Egypťanů, včetně stručných informací o egyptských dějinách a náboženství.

Tutanchamon - jeho hrob a poklady bude k vidění na holešovickém Výstavišti od 28. března do 30. června 2013 vždy od neděle do čtvrtka od 9:00 do 19:00, pátek a sobotu od 9:00 do 21:00. Další informace jsou k dispozici zde.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.