7.6. 2013

Prožijte odpoledne s Národním filmovým archivem

Prožijte odpoledne s Národním filmovým archivem

Na neděli 9. června připadá další Mezinárodní den archivů, kdy je veřejnosti na celém světě připomínán význam a důležitost archivů. Zdařilý program si připravil především Národní filmový archiv.

Jak se uvádí na stránkách NFA, „posláním Národního filmového archivu je shromažďování, ochrana, vědecké zpracování a využívání audiovizuálních archiválií, dokumentujících národní filmovou produkci, vznik a vývoj filmového umění, život českého národa a významné světové události.“

S některými poklady státní instituce se budete mít jedinečnou příležitost seznámit tuto neděli v pražském kině Ponrepo sídlící v Bartolomějské 11. Program je rozdělen do třech samostatných bloků - od 15:00 se budou promítat dětské animované filmy včetně protřelého Ferdy Mravence z roku 1944 a některých amatérských děl s rozptylem od 30. do 60. let 20. století, od 17:30 proběhne komentovaná prohlídka výstavy „Co skrývají depozitáře NFA…“ a závěrem bude v 20:00 projekce světově unikátní kopie filmu Ramona z roku 1928. Němá verze snímku na motivy populárního románu Helen Hunt Jacksonové se dochovala pouze ve sbírkách NFA. 


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.