14.4. 2013

Přeskočí Gentleman Gangnam Style? Psy má nový track

Přeskočí Gentleman Gangnam Style? Psy má nový track

Jihokorejský rapper Psy, který proslul parodickou skladbou Gangnam Style, vypustil do světa nový hit. Za jediný den si klip o zlomyslném genlemanovi přehrálo přes 20 milionů lidí.

Můžete ho milovat, můžete ho nenávidět, ale pokud brouzdáte internetovými vodami, nedá se snadno ignorovat. Zpěvák Jae-sang Park, který je znám pod uměleckým jménem Psy, se v loňském roce stal majitelem nejsledovanějšího videa v dějinách Youtube - Gangnam Style překročil hranici 1,5 miliardy přehrání. Kombinace chytlavé melodie a videoklipu se zábavným obsahem a křiklavými barvami se rozšířila do celého světa, píseň se umístila na předních příčkách amerických i evropských hitparád a samotný Psy se ukázal snad na každém relevantním programu zámořských televizí.

Jestli šlo pouze o shodu okolností a nevypočitatelnost internetových fenoménů nebo Psy našel recept na virální úspěch, napoví možná nová skladba Gentleman. Představena byla v sobotu 13. dubna a jen za první den nasbírala přes 20 milionů zhlédnutí. Klip klade opět důraz na výraznou barevnost, snadno zapamatovatelnou choreografii a množství bizarních nápadů. Tentokrát Psy posílá pšouky pod nosík mladým děvčatům, zastavuje výtahy, když někdo spěchá na záchod, nebo ojíždí se sličnou spolutanečnicí kandelábry. Infantilní a laciné? Možná, ale Gentleman umí pestrými obrazy zaujmout natolik, že si ho pustíte opakovaně. A to je, oč u videoklipů běží.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.