25.5. 2013

Představitel Dr. House naordinuje bluesovou medicínu

Představitel Dr. House naordinuje bluesovou medicínu

Hugh Laurie, kterého proslavila role cynického, sarkastického a geniálního doktora House, přijede do Prahy zahrát a zazpívat. Kvůli velkému zájmu o jeho bluesovou léčbu byl přidán druhý koncert.

Fanoušci britské komedie ho sice určitě znají jako idiotského aristokrata ze seriálu Černá zmije nebo si ho oblíbili v některé bláznivé poloze ze skečů se Stephenem Fryem, masově však Hugha Laurieho proslavila až role brilantního diagnostika Dr. House. Třiapadesátiletý herec se vedle televizní a filmové kariéry úspěšně etabloval i v hudební branži. Příležitostně ostatně dával na vědomí, že umí hrát na kytaru nebo piáno, už v úspěšném medicínském seriálu, který osmou sezónou skončil v minulém roce.

Laurie se od svých šesti let učil na klavír a miluje blues. Na svých deskách vyznává žánru pocházejícímu ze Spojených států upřímnou lásku, když debutové album Let Them Talk přímo označil za oslavu neworleanské hudební scény. Skladby legend jako Louis Armstrong nebo Jelly Roll Morton v Laurieho podání rozhodně neztrácejí na síle.

Na nejnovější nahrávce Didn't It Rain se pouští do ragtimu a dalších klasických amerických písní, při nichž mu pomáhá pod názvem Copper Bottom Band parta výtečných muzikantů - Jay Bellerose, Kevin Breit, Vincent Henry, Robby Marshall nebo Greg Leisz. Jak krásně to sympaťákovi Houseovi s kapelou hraje naživo, se můžete přesvědčit 26. a 27. července 2013, kdy přijede do pražského Kongresového centra. Vstupenky se prodávají v síti Ticket Art.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.