16.7. 2013

Pohádky nekončí, pokračují v Mýtech. Teď i s kouzelnou slevou

Pohádky nekončí, pokračují v Mýtech. Teď i s kouzelnou slevou

Jen výjimečně se stává, že by se žilo šťastně až do smrti. Ani bytosti z pohádkového světa to nemají lehké, jak se lze přesvědčit v oživené komiksové sérii Mýty. První díl se navíc prodává za startovní cenu.

Nakladatelství Netopejr se v roce 2008 rozhodlo vydávat komiksovou sérii Mýty, která dělá z pohádkových bytostí emigranty přebývající v jedné z newyorských čtvrtí. Postmoderní řada, jež patří k nejúspěšnějším titulům amerického Vertiga, se ale dočkala pouze dvou dílů, přičemž se po dlouhých letech stagnace zdálo, že mohou čtenáři očekávat akorát pozvolné odpojování od přístrojů.

Do hry se ale vložili chirurgové z nakladatelství Crew, kteří atraktivního maroda vykurýrovali způsobem, že z toho byla Láska jako z pohádky. V třetím souborném svazku pokračují dobrodružství Zlého vlka Wolfiho, vynalézavé Sněhurky, revolucionářské Zlatovlásky a dalších uprchlíků z vymyšlených zemí, kteří jsou konfrontováni s drsnou realitou metropole. V důvtipně vystavěné městské fantasy proto nechybí pletichaření, bezpáteřní zrady nebo afektovaně žárlivé scény.

V souvislosti s oživením Mýtů scenáristy Billa Willinghama láká nakladatelství Crew k naskočení také úplné nováčky. Nerozhodnutí čtenáři mohou úspěšnou komiksovou řadu otestovat prvním dílem s podtitulem Legendy v exilu, který prodejny Komiksového ráje nabízí za startovních 199,- Kč z původních 389 korun. Do spřátelených prodejen spadá například síť Comics Point, Neoluxor, Seqoy, brněnský Comics Shop na Náměstí svobody nebo svitavské knihkupectví Minotaur. Akce trvá do 31. srpna.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.