16.8. 2013

Podzim přinese novou řadu Sherlocka

Podzim přinese novou řadu  Sherlocka

Moderní zpracování klasických příběhů geniálního detektiva Sherlocka Holmese, nazvané prostě Sherlock, si zpočátku dost nečekaně získalo obrovskou oblibu u diváků po celém světě. Letos na podzim se můžeme konečně po dvouleté pauze těšit na nové pokračování!

 Krysa, svatba a poklona

O čem třetí série bude? Tvůrci se to samozřejmě snaží držet pod pokličkou, ale fanouškům poskytli tři slova jako vodítka k jednotlivým dílům. Znějí Rat (krysa), Wedding (svatba) a Bow (poklona nebo smyčec). Jasným adeptem na svatbu je pochopitelně Watson, který si během Sherlockovy fingované smrti musel zařídit život v podstatě od znova. Fanouškům nicméně dělá větší vrásky právě „Bow“, které by mohlo být narážkou na klasickou povídku Arthura C. Doyla Poslední poklona, v níž Sherlock Holmes definitivně odchází ze scény. Bude tato sezóna tedy poslední? Než propadnete smutku, tak si ale vzpomeňte, jak rád Steven Moffat mlží, mate a vodí diváky za nos. Takže je dost možné i to, že se v poslední epizodě bude hledat zašantročený smyčec. Doufejme.

Předně se samozřejmě ale dozvíme, jak Sherlock svoji smrt přežil (na webu k tomuto tématu najdete bezpočet teorií), i jak ho John Watson po letech přivítá. Omdlí, jako jeho knižní vzor, nebo se spíš může Sherlock těšit na jednou vydařenou do zubů? Tipujeme druhou možnost.

Natáčení

Samotné natáčení se vzhledem k vytíženosti herců a tvůrců (Benedict Cumberbatch natáčel nový Star Trek, Martin Freeman Hobita a Steven Moffat pracuje na Doctorovi Who) dlouho odkládalo a spekulovalo se i o odkladu premiéry na příští rok. Naštěstí se fanoušci už dočkali, natáčení je v plném proudu a podzimní premiéra trvá.


Nový záporák Charles Augustus Magnussen

Podívat se můžete také na první fotky a videa z natáčení, kde si ovšem něco málo vyspoilujete. Ale jen tak lehce. A jako bonus vám ještě prozradíme, že se v jednom z rozhovorů Benedict Cumberbatch podřekl a uvedl, že už je i v plánu i čtvrtá sezóna, což ovšem následně celý tým kolem Sherlocka popřel a sám Cumberbatch zdatně mlžil, že to tak nemyslel. Doufejme, že myslel, a že se i příští rok bude na co dívat!


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.