25.9. 2012

Pirate Swing Band vydal CD s podporou Queen

Pirate Swing Band vydal CD s podporou Queen

Hudební „Piráti“ do světa poslali hned dvě alba, která se zaměřují na swingové aranže rockových a popových hitů. Jedno se navíc pyšní oficiálním štemplem slavné britské kapely.

Přestože se Pirate Swing Band objevil poprvé na scéně 18. června 2010, honosí se projekt pardubického rodáka Jiřího Ševčíka již několika ojedinělými kariérními zářezy. Skupina vystoupila s obrovským úspěchem na oslavách výročí Queen a nedožitých 65tin Freddieho Mercuryho ve švýcarském Montreux, kde multitalentovaný lídr žil a čtyřčlenná grupa točila své placky.

Čeští hudebníci jsou po Královské filharmonii Londýn teprve druhým ansámblem v historii, na jejichž desku může být přilípnuto oficiální schválení rockového kvarteta. We Will Swing You! obsahuje jedenáctku přepracovaných skladeb včetně legendárních We Are the Champions, Bohemian Rhapsody nebo Radio Ga-Ga.

Vedle chytlavé kolekce, která se schovává v ručně vyráběném digipacku, byla na pulty uvedena také pocta hollywoodské kinematografii. The Swingsons nabízí osobitý pohled na klasické melodie z filmů Absolvent, Hvězdné války nebo Thriller Michaela Jacksona. Intro se stejně jako stylizovaný obal nese v duchu nesmrtelné žluté rodinky Simpsonových. Bonusově posléze fungují dvě živé skladby ze zmiňovaného koncertu v Montreux a dvojice housových remixů renomovaného DJe Michaela C.

Kompletní tracklisty si můžete rozkliknout v galerii. Obě desky vychází u vydavatelství Art Storm CZ a jsou k dostání také na iTunes.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.