14.5. 2013

Pardubická Aviatická Pouť láká nabitým programem

Pardubická Aviatická Pouť láká nabitým programem

Nedáte dopustit na hlavu v oblacích? Pak si určitě nenechte ujít oblíbenou Aviatickou pouť, jejíž 23. ročník proběhne první červnový víkend v Pardubicích.

O čem to letos bude?

Aktuální Aviatická pouť má podtitul Tenkrát na východě, a bude se tedy orientovat na válečné operace na východní frontě. Ale nezůstane zdaleka jen u ní – můžete se těšit na průřez domácím letectvím od raných dob Československé republiky, na akrobacii od těch nejlepších, kteří se jí věnují, i na rekonstrukci vybraných válečných událostí.

Letadla

Na jaké kousky se tedy můžeme konkrétně těšit? Třeba na nejstarší u nás registrované letadlo, kterým je původní Piper J4A z roku 1939, letouny ze „Zlatého věku proudové éryGloster Meteor T.7, Hawker Hunter T.7, MiG-15, Dassault-Dornier Alpha Jet, L-29 Delfín a další, legendární Messerschmitty 109, i akrobatické kluzáky.

Rekonstrukce bombardování i akrobacie

Velkým lákadlem bude rekonstrukce bombardování Pardubic doplněné o nová fakta a výpovědi očitých svědků. Dále se můžeme těšit na ukázky záchranné akce s letouny x JAS-39 Gripen, L-159 Alca, Mi-24 a W3A Sokol. Jako vždy nebudou chybět mistři akrobacie, a to ani té bezmotorové, kterou předvede mistr ČR Miloš Ramert. V doplňkovém programu pak zahraje ČECHOMOR a Pernštejnka, odstartují horkovzdušné balony, své umění předvedou také mažoretky a všichni návštěvníci budou mít samozřejmě možnost si užít vyhlídkový let.


Obrázky převzaty z www.aviatickapout.cz

Letecký den trochu jinak

Aviatická pouť se zdaleka neomezuje na pouhé přelety letadel nad letištěm – snaží se všechny části programu sjednotit do konzistentní koncepce a vyprávět návštěvníkům zajímavé příběhy. Slovy organizátorů je jejich cílem „Připomínat úspěchy české a československé aviatiky sobě vlastním, originálním formátem divadelně pojatých představení ve vzduchu i na zemi, jež ve 3D prostoru kombinují obecný historický děj s tím leteckým.“ A soudě podle rekordní návštěvnosti se jim to daří výborně.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.