29.7. 2013

Open Air Festival nakopnou Underworld i Skunk Anansie

Open Air Festival nakopnou Underworld i Skunk Anansie

Dlouho se zdálo, že čtvrtý ročník multižánrového Open Air Festivalu bude letos v napráskané konkurenci o něco chudším příbuzným. Jenže na letiště v Panenském Týnci dorazí Underworld.

Čtvrtý ročník multižánrového festivalu, který svým názvem slibuje hudební náplň pod širým nebem, se koná ve dnech 8. - 10. srpna 2013. Stěžejním jménem na programové soupisce se stala ikona elektronické taneční hudby proslavená nesmrtelným songem Born Slippy z Trainspottingu neboli generačního kultu 90. let. Vynalézaví zvukoví inženýři Karl Hyde a Rick Smith mají v záloze i pro mainstreamové publikum řadu dalších chytlavých tracků, kde se na sebe s přesným načasováním vrší silné melodie a komplexní zvukové výpady. Třídenní festival se nescuknul na pouhé jedno jméno, je však zřejmé, že Underworld představují jasnou dominantou a ústřední tahák.

Ze zahraničních kapel stojí za vypíchnutí také Skunk Anansie. Londýnská kapela si pohrává s žánry a na rockový základ váže funkové rytmy, punkovou divokost i klidné, melodické skladby. Sledovat vitální zpěvačku Skin bude zážitek, přestože největší slávu zažívala energická skupina v 90. letech.

Z české scény potvrdili účast Monkey Business, Tata Bojs, Umakart, Vypsaná fiXa nebo Zrní. Základní vstupenky na Open Air Festival se prodávají za 890,- Kč, na místě se cena vyšplhá na 1200,- Kč.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.