2.1. 2014

Nový Sherlock odstartován!

Nový Sherlock odstartován!

Po dvou letech čekání se fanoušci vyhlášeného detektiva v moderním kabátku konečně dočkali a první epizodu třetí série si stylově vychutnali hned první den letošního roku. Jaké sklidila ohlasy?

Rekordní sledovanost i dotčení fanoušci

Co se týká sledovanosti, tak rozhodně enormní – úvodní díl s názvem The Empty Hearse (Prázdné máry) sledovalo rekordních 9,7 milionu diváků (počítáno bez diváků sledujících seriál online). A děj? Abychom moc nespoilovali, prozradíme jen, že to byla už tradičně pořádná jízda! Pokud se těšíte na jednoznačné vysvětlení Sherlockovy fingované smrti, budete ovšem zklamáni. Na druhou stranu pokud jste příznivci nechávání trochy prostoru fantazii, budete hýkat blahem. Kritiku pak první epizoda sklidila od některých fanoušků i proto, že si z nich autoři dělají tak trošku srandu. Ale upřímně řečeno, docela trefně.

Na další epizodu nazvanou The Sign of Three se můžete těšit již tuto neděli 5. 1. ve 22:00 našeho času na BBC online. Pokud zatím čekáte na české titulky k první epizodě, již dnes budou k mání například zde. A jestli se zatím chcete hezky Sherlockovsky naladit předem, pusťte si sedmiminutový speciál Many Happy Returns, který novou řadu uvádí. Nejspíš se docela podivíte, ale rozhodně se budete bavit!

Pozor, spoilery!

Už jste první epizodu viděli? Výborně, jdeme spoilovat!  Nevíme, jak vás, ale nás nový Sherlock tedy opravdu bavil, ovšem ne, že by to bylo bez výhrad… Ať zvedne ruku každý, komu se Sherlockův návrat na scénu tak trochu nezdál! Rozhodně jsme čekali zásadnější nakládačku od Johna, jinou reakci od Lestrada i to, že Sherlock bude mít víc rozumu než z ničeho nic přivodit infarkt své oblíbené bytné.

Navíc si při honbě za kriminálníky vyvinul hodně divný smysl pro kanadské žertíky (Jsme jediní, komu přijde fingování další nevyhnutelné smrti ve chvíli, kdy se k němu šokovaný a pekelně načuřený John z donucení vrátil, mírně nepravděpodobné?). A celý dramatický náboj posledního dílu předchozí série autoři shodili informací, že vlastně všechno bylo pečlivě promyšlené od samého počátku. A to trochu smrdí. Anderson je pak už jen jedno sice zábavné, zato kardinální WTF…

Na druhou stranu děj je jako vždycky našlapaný, i přes sporná místa nesklouzává ke stupiditě, Benedict Cumberbatch kolem sebe chlístá charisma na všechny strany a Martinovi Freemanovi baštíme všechno i s navijákem. „Vysvětlení“ pádu tleskáme a jsme opravdu zvědaví, co si pro nás hoši z BBC vymysleli dál!


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.