8.8. 2013

Nový Doctor Who odhalen

Nový Doctor Who odhalen

Již od chvíle, kdy Matt Smith oznámil, že coby oblíbený Doctor Who končí, se mezi fanoušky i bookmakery rozproudila vášnivá debata, který herec zaujme Mattovo místo a obydlí Tardis jako dvanáctý Doctor. Jak to dopadlo?

Mlžení a úhybné manévry

Jak už to bývá u tohoto sci-fi fenoménu zvykem, tvůrci mlžili o sto šest a spekulace nabíraly zajímavé obrátky. Dokonce se objevila informace, že nový Doctor bude žena, či že role připadne Craigovi Charlesovi, kterého znáte jako Listera z Červeného Trpaslíka. Steven Moffat tvrdil, že tentokrát by chtěli staršího herce (ovšem to tvrdil i minule, a nakonec po Tennantovi vzali ještě mladšího Smithe), rozdováděné fanynky doufaly naopak v mladého hezouna a skalní fandové měli obavy, aby se celý Doctor nezvrhnul v Muzikál ze střední.

Peter Capaldi na scéně!

Výsledek je nakonec až překvapivě konzervativní – dvanáctým Doctorem se stává nepříliš známý pětapadesátiletý herec Peter Capaldi. Mohli jste ho vidět převážně v televizních seriálech, a co je zajímavější, už také v Doctorovi Who a v Torchwoodu. V Doctorovi si zahrál epizodní roli Cecilia v díle o zkáze Pompejí (mimochodem ve stejném dílu se v malé roli objevila i Karen Gillian, budoucí Amy Pond), zato v Torchwoodu coby John Frobisher nechyběl v žádné z epizod poslední série. Vzpomínáte?

Jak to bude dál?

Mnohým fanouškům je nyní jeho předchozí působení v Doctorovi a Torchwoodu trnem v oku, (ačkoliv není ani prvním Doctorem, kterému se to povedlo), jiným zase vadí hercův věk, nicméně povětšinou se zdá, že velké zklamání se nekoná – Capaldi je rozhodně dobrý herec, oproti mladému Smithovi by to mohla být příjemná změna a tak trochu návrat k mírně bručounským kořenům. Navíc Doctorův věk slibuje odpadnutí milostné linie se společnicemi, takže nás snad tentokrát mine zamilované vrhání očí. K River Song by se ovšem dvanáctý Doctor hodil dobře (kdežto u Matta celá záplatka působila mírně pedofilně), takže se určitě máme na co těšit!

A kdy nového Doctora uvidíme? Kormidlo Tardis převezme již ve výročním speciálu k 50 letům Doctora Who! Allonz-y!


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.