7.5. 2013

Noc kostelů otevře popáté dveře chrámů široké veřejnosti

Noc kostelů otevře popáté dveře chrámů široké veřejnosti

V pátek 24. května se popáté uskuteční mezinárodní akce Noc kostelů, která láká širokou veřejnost vedle samotných výtvarných a architektonických pokladů také na bohatý doprovodný program.

Počet farností, sborů či řádů, jež otevírají během Noci kostelů dveře všem návštěvníkům dobré vůle, se každým rokem zvyšuje. Zatímco v roce 2010 se akce zúčastnilo nejméně 450 kostelů a modliteben, do minulého ročníku se jich zapojilo již více než 1200. Minimálně srovnatelná čísla se očekávají také letos, již nyní jsou totiž evidovány také přihlášky z nových křesťanských míst.

Pro účastníky je důležité, že budou připraveny komentované prohlídky, koncerty, workshopy či divadelní představení stejně jako v minulých letech. Lze si naplánovat večer čistě dle vlastních zájmů. Preferujete návštěvu co největšího počtu míst, které bývají běžně uzavřené? Připravte si seznam kostelů, kde se zpřístupní sakristie, varhanní kůry, krypty nebo klášterní zahrady. Chcete si netradičním, ale klidným způsobem užít večer? Využijte nabídky jednoho konkrétního místa, kde můžete absolvovat exkurzi, vystoupení leckdy velmi zajímavých osobností tuzemské kulturní scény a případně si s organizátory a duchovními promluvit o všem, co vás zajímá. Dle návštěvníků patří ostatně vstřícnost pořadatelů k nejoceňovanějším benefitům Noci kostelů.

Návštěvníkům budou po celé České republice k dispozici tištěné brožury, pakliže však disponujete iPhonem nebo iPadem, stáhněte si aplikaci iKostel, která bude 24. května přímou navigací k nejbližšímu otevřenému kostelu i zdrojem potřebných informací.

Přesný seznam kostelů včetně programu jednotlivých farností naleznete na oficiálních stránkách.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.