22.3. 2013

Největší muzem LEGA vás vrátí do dětství

Největší muzem LEGA vás vrátí do dětství

Milovali jste LEGO? Tak v tom případě neváhejte a vyrazte do největšího muzea LEGA na světě! Ani nemusíte jezdit daleko, muzeum najdete na Národní třídě v centru Prahy. Co vás čeká? LEGO, LEGO, LEGO a ještě více LEGA. Ve vitrínách najdete modely od roku 1949 dál, takže vás čekání jásání nad všemi hrady a pirátskými loděmi, s kterými jste si na základní škole hrávali, i nad modely, které jste pouze záviděli kamarádům. Cesta do dětství a výbuch infantilní radosti zaručen!

Muzeum v číslech a faktech

V muzeu na třech podlažích najdete přes 2500 vystavených unikátních modelů, 20 tématických expozic s více než 1 000 000 složených kostiček a průřez celou historií LEGA až do současnosti. Uvidíte nejslavnější stavby světa (třeba Taj Mahal nebo Sochu svobody), spoustu aut a dalších strojů, piráty, kosmonauty i svět knížek a filmů od Star Wars po Harryho Pottera. O jediné nepříjemné překvapení se čas od času postarají popisky modelů – zvlášť ty u Harryho Pottera jsou tak kreativní, že místy nedávají smysl, a jejich autor Harryho očividně nikdy nečetl, neviděl a nechtělo se mu dohledávat, co ty podivné obraty znamenají. Škoda. 

Kdo si hraje, nezlobí

Suchopárný výčet údajů vám ale zdaleka nepřiblíží výbuch veselí a hračičkovství, který v muzeu pravděpodobně zažijete. Kromě vzpomínek tady totiž najdete spoustu vláčků, letadel a dalších důmyslných mašinek, které skutečně jezdí a hýbou se, takže se tlačítky a přepínači zabavíte na hodnou chvíli. U výstupu navíc mají hernu s LEGEM i Duplem, kde pocit „Na tohle už jsme přece velcí“ brzy vezme za své, a než se vzpamatujete, už se s doprovodem přetahujete o poslední volnou kostičku s podvozkem.

Hned za hernou je rafinovaně umístěná prodejna, pro kterou jsou návštěvníci zjihlí vzpomínkami snadnou kořistí. Ať už se ale chcete věnovat nákupům nebo ne, vyhraďte si na muzeum dostatek času – vzhledem k množství exponátům i radostnému tetelení u těch nejlepších kousků vám hodinka rozhodně stačit nebude.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.