13.7. 2013

National Geographic slaví 125. jubileum výstavou fotografií

National Geographic slaví 125. jubileum výstavou fotografií

Populárně-naučný časopis National Geographic se proslavil také v souvislosti s výjimečně kvalitními fotografiemi z oblasti přírody, techniky nebo kultury. Výběr strhujících snímků nabízejí do 31. srpna zdarma v pražském Palladiu.

První číslo legendárního magazínu National Geographic vyšlo poprvé v roce 1888. Národní zeměpisná společnost (National Geographic Society) tehdy vydala pouze 200 kusů pro své členy, v současnosti se náklad pohybuje v milionových cifrách a světem kolují desítky jazykových verzí. Je mezi nimi také česká mutace, která se v roce 2002 stala v pořadí 21. neanglickou jazykovou verzí světoznámého měsíčníku

V souvislosti s 125. výročím existence se v 1. patře nákupního centra Palladium odehrává od 1. 7. do 31. 8. výstava fotografií, na nichž ožívají historické mezníky National Geographic Society i současné aktivity v oblasti dokumentování a ochrany přírody. Než tedy zaplujete do obchodů, můžete se ztratit v odlehlé kanadské divočině, pozdravit papuánské bojovníky nebo pohlédnout do očí velkého bílého žraloka. Z autorů jsou zastoupeni i věhlasní, kmenoví fotografové jako Jodi Cobb, Chris Johns nebo Bruce Dale.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.