6.3. 2013

Natáčení Sherlocka odstartováno!

Natáčení Sherlocka odstartováno!

Po dlouhém čekání se fanoušci britského Sherlocka mohou konečně radovat – odložené natáčení se konečně rozjíždí. Ačkoliv mělo původně začít už v lednu a vzniklo mnoho spekulací o odloženém vysílání (údajně až začátkem příštího roku), zatím se zdá, že podzimní premiéra ohrožena není. Kulisy utěšeně rostou, hlavní představitelé už neběhají s mečem po Novém Zélandu nebo s phaserem po Enterprise a vrací se přesně tam, kde je chceme vidět nejvíc – na Baker Street.

Do roka a několika dnů

Tvůrci Steven Moffat a Mark Gatiss s trpělivostí fanoušků netroškaří a počítají s tím, že si na novou řadu jejich seriálu klidně počkají i rok a půl. Nu což, mají pravdu, ale i tak je to doba k nepřečkání! A na co se můžeme těšit? Samozřejmě na všechny své oblíbené postavy, charismatického Benedicta Cumberbatche coby Sherlocka, sympaťáka Martina Freemana v roli doktora Watsona, na Mycrofta, Ms. Hudson i plachou Molly. Jestli znovu uvidíme také nebezpečnou krásku Irene Adler a arci zlouna Moriartyho, o tom zatím lze jen spekulovat.

O čem třetí řada bude?

I třetí série bude mít pouhé tři díly, zato tradičně pěkně vypasené o délce hodiny a půl. Fanoušci mají k dispozici tři slova, která mají souvislost s obsahem jednotlivých dílů, a znějí „Krysa“ „Svatba“ a „Poklona/smyčec“. Jako adept na svatbu je fanoušky favorizován doktor Watson a kolem poklony vznikají hromadné obavy, že půjde o „poslední poklonu“, tedy definitivní odchod Sherlocka ze scény.  

Než se patřičně vyděsíte, vzpomeňte si, jak rád si zejména Steven Moffat s diváky hraje. A jak rád je spletitý, tajemný a dvojznačný. Takže je nakonec klidně možné, že poslední díl bude o zašantročeném smyčci a vdávat se může třeba Irene (ta se ostatně v původní předloze vdala také). Nebo Molly. Nebo do toho konečně praští Sherlock s Watsonem. A Anderson půjde za svědka. No dobře, tak to nejspíš asi ne…ale jistě to může vědět jen Moffat s Gatissem. Už abychom se dočkali také!


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.