8.8. 2013

Moravské hrady rozhýbou Kryštof, Wohnout i Klus

Moravské hrady rozhýbou Kryštof, Wohnout i Klus

Letní kulturní festival Moravské hrady si pro svůj čtvrtý ročník připravil tři zastávky. Československá hudební špička se v srpnu nakvartýruje na hrady Veveří, Hradec nad Moravicí a Bouzov.

Putovní festival Hrady CZ patří pravidelně k nejnavštěvovanějším tuzemským hudebním přehlídkám, což mu umožňuje nejenom zlepšovat servis pro návštěvníky, ale také expandovat. Před devíti lety vozil interprety po čtyřech krajích České republiky, v současnosti je na dvojnásobku. Vedle českých historických památek zviditelňuje regionální bohatství čtvrtým rokem také na Moravě.

Moravské hrady se letos zastaví na Veveří (již tento pátek a sobotu 9.-10. srpna), Hradci nad Moravicí (16.-17. srpna) a na konci prázdnin přijedou také na Bouzov v Olomouckém kraji (30.-31. srpna).

Hlavní programovou část naplňují českoslovenští oblíbenci Nightwork, Aneta Langerová, Mandrage, Kryštof, Zrní nebo Monkey Business. Letošní účast na akci, kterou loni navštívilo na 60 000 lidí, si užívá také Tomáš Klus, který kupříkladu na Kunětické hoře s rošťáckým uspokojením kropil dav hasičskou stříkačkou, což především dívky po skončení využily k rozverně dvojsmyslným historkám.

Pro návštěvníky jsou vedle hudebních interpretů připraveny i prohlídkové trasy a stálé expozice jednotlivých památek. Vstupné je již zahrnuto v ceně festivalové vstupenky. Ceny lístků na populární srazy bohémů se pohybují kolem 400,- Kč. Bližší info naleznete na oficiálních stránkách.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.