9.5. 2013

Merde! Na Svět knihy dorazí Clarke i Fulghum

Merde! Na Svět knihy dorazí Clarke i Fulghum

Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha i letošní nabídkou potvrzuje, že jde o největší knižní akci v České repulice. Přivítá vystavovatele a hosty z více jak 30 zemí a regionů celého světa.

Od 16. do 19. května se v pražských Holešovicích povážlivě zvýší koncentrace čtenářů - na Výstavišti bude probíhat devatenáctý ročník Světu knihy. Návštěvníci se na něm mohou seznámit s takřka kompletní českou produkcí nabízenou v naprosté většině případů za speciální festivalové ceny, brodit se hojnými zásobami antikvářů a samozřejmě využít programových bloků k nasátí nových informací a čtenářských tipů.

Letošním čestným hostem bude Slovensko, které v roce dvacátého výročí rozdělení republiky chystá čtení slovenských autorů, výstavy, debaty i různorodé soutěže. Vedle prezentace našich sousedů se Svět knihy zaměří na poezii. Program nabídne desítky pořadů a jmen našich i zahraničních básníků, performerů či představitelů slam poezie.

Z významných hostů, kteří se rozpovídají o své tvorbě a zvládnou i nějakou tu autogramiádu, stojí za vypíchnutí například Robert Fulghum. Americký spisovatel se vrátí do milované Prahy, aby představil novou knihu Vzpomínky na jedno dobrodružství. Lze však předpokládat, že během páteční podpisové akce u stánku nakladatelství Argo podškrábne i svoji prvotinu Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, letos slaví 25 let od prvního vydání.

Na pražské Výstaviště dorazí také Stephen Clarke, autor bestsellerů Merde, který zde zakončí svoji MerdeTour pendlující od 9.5. Českou republikou. Pátý díl s názvem Faktor Merde! pokřtí britským humorem z Paříže, diskuzí i autogramiádou, zájemci o podpis zajisté nepřehlédnou výrazný stánek Albatros media v Pravém křídle Průmyslového paláce.

Další známá jména a vyhlašování výročních ocenění hledejte na oficiálních stránkách festivalu.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.