30.4. 2013

Major Lazer bude osvobozovat Prahu skočnými zbraněmi

Major Lazer bude osvobozovat Prahu skočnými zbraněmi

Kyborg Major Lazer přinesl před několika lety Zemi mír a pořádek, jenže se vynořila nová hrozba. Rozverným večírkem s ní bude bojovat 14. května také v Lucerna Music Baru.

Snědý bojovník Major Lazer i stejnojmenný hudební projekt vznikli v roce 2009 z výletu producentů Dipla a Switche na Jamajku. Cesta přinesla album Guns Don’t Kill People... Lazers Do, které kombinuje electro-dubstepové skákačky s popovými i exotickými vokály a latinskoamerickými rytmy. Zběsilá fúze žánrů poskytla svěží a extrémně chytlavý taneční nářez, který si svojí energičností říká o desítky minut frenetického skákání. A přestože při tvorbě nedávno vydané desky Free the Universe Switche vystřídali spolupracovníci Walshy Fire a Jillionaire, tracky Major Lazer jsou stále koncipovány jako ideální náplň bujarých večírků.

A minimálně akce pod patronací titulního obránce šílenými mejdany skutečně jsou. Návštěvníci jsou takřka s každým zahraným trackem nabádáni, aby vyhodili trička do vzduchu (na následky nehleďte), stříleli z laserových zbraní nebo skákali na tisíc a jeden způsob. Občas přes ně navíc proběhnou chlápci v sakách a nafukovacích koulích. Všelijaké bláznění dovoleno a vítáno, Major Lazer je totiž cirkusem, kde sice chybí voňavá zvířena, ale vzduch se během chvíle vydýchá jako v každém dobrém šapitó.

S divokým večírkem a nezničitelnými tanečnicemi dorazí trojice 14. května také do pražského Lucerna Music Baru, kam se vstupenky prodávají za cenu 555,- Kč.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.