22.4. 2013

Majálesy se blíží, na čtyři dorazí i kapela Kryštof s velkou scénou

Majálesy se blíží, na čtyři dorazí i kapela Kryštof s velkou scénou

Studentské slavnosti se pořádají takřka v každém větším městě, ty nejobsáhlejší lze najít v Praze, Brně, Plzni a Hradci Králové. Právě východočeské město odstartuje koncertní veselice s (nejen) hudebními hvězdami tuzemské scény.

Při pohledu na hlavní program čtyř největších majálesů se nedá ubránit dojmu, že je koncept rozevlátých a pohodových studentských oslav spíše úlitbou tradici. Dnes jde o regulérní hudební festivaly se vším, co k nim patří. Orientované jsou na všechny věkové kategorie, nabízí několik pódií, kde vystupuje česká hudební špička s širokým žánrovým rozptylem, i bohatý doprovodný program. Jde ale o postupnou a logickou transformaci, kterou zřejmě musely projít pravidelně vyprodávané akce.

V Hradci Králové, kde se velký den majálesu odehraje v pátek 26. dubna, se nabízí tři stage. Midi Lidi, Vypsaná Fixa, Wohnout, Mig 21, Skyline, Tomáš Klus, Sto zvířat nebo kapela Kryštof, která po halovém turné vytáhne technicky náročnou scénu pod širé nebe, jsou dostatečné lákavé taháky, aby se areál v Šimkových sadech naprosto zaplnil jako v loňském roce. Takřka totožný obsah nabízí také plzeňská zastávka 27. dubna.

V ještě velkolepějším duchu se ale ponesou oslavy v Praze 30. dubna a Brně 7. května, kde program nakyne o Monkey Business, Chinasky, PSH a řadu dalších interpretů. Telegrafický výčet by měl být dostatečným informačním základem pro prozkoumání webových stránek, na nichž naleznete odpovědi na nejčastější otázky týkající se majálesů.

Hradec Králové, Plzeň, Praha, Brno.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.