17.9. 2013

Letecký den s Red Bullem

Letecký den s Red Bullem

Baví vás letecké dny? Užijte si jeden trochu jinak! Vyrazte 22. září v 11 hodin na pražské Dvořákovo nábřeží u Právnické fakulty a přijďte se pokochat létajícími stroji, jaké jste ještě neviděli. Od domácích letadel přes pixaráckého draka Toothles a hvězdu smrti až k černobylským mouchám – fantazii se meze nekladou!


Parní válec se připravuje na svou krátkou leteckou kariéru (Obrázky převzaty z oficiálních stránek akce)

O co jde?

O zajímavý koncept, který si vydobyl rychlou oblibu v zahraničí a za pár dní bude již potřetí (předchozí ročník proběhl v roce 2006) k vidění i v Praze. Amatérské týmy nadšenců a konstruktérů se pustily do navrhování, plánování a konstruování – a výsledky jejich snažení následně probrala odborná porota tak, že zbylo čtyřicet nejlepších odvážlivců.

Jejich úkolem je sestrojit navržené létací stroje a pak s nimi chrabře a pokud možno divácky atraktivně sletět (ideálně tedy opravdovým letem, nikoliv jen volným pádem) do Vltavy. Posádka, která získá nejvíce bodů jak za let, tak za předstartovní show, vyhraje nikoliv zanedbatelnou cenu – rovného půl milionu korun.

Co poletí?


Good news, everyone! Hrdinové z Futuramy doručí spoustu zábavy!

Všechno, co jen letět může! (A pravděpodobně i pár korábů, které letět nemůžou.) Čeká vás Batletoun i s Batmanem, Cat Woman a Tučňákem, Mini Cooper Mr. Beana, tříoká rybička ze Simpsonů, parní válec, hvězda smrti, Baron Prášil, zdivočelé tělocvičné nářadí, Maxipes Fík, Rampa McKvák a mnoho dalšího. Vstupné je další příjemnou položkou Leteckého dne – žádné se totiž neplatí. Takže vám vůbec nic nebrání si hodně netradiční letecký den pořádně užít!


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.