16.1. 2013

Kraťasy letí i v zimě, alespoň ve Světozoru

Kraťasy letí i v zimě, alespoň ve Světozoru

Pražské kino Světozor se znovu nasouká do kraťasů. Další ročník přehlídky nejlepších mezinárodních krátkých hraných filmů se koná od čtvrtka 17. do neděle 20. ledna.

Organizátoři Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech již poosmé předvedou v rámci Prague Short Film Festivalu atraktivní sbírku krátkých filmů. Do hlavní soutěže vybrali z více než tisícovky kandidátů sedmnáct filmů. „Reprezentují čtrnáct zemí, sedmnáct osobitých filmařských přístupů a dokazují, jak žánrově pestrý, vtipný, poetický i dramatický dokáže film být. A jsou, myslím, i odpovědí na otázku, v čem jsou krátké filmy výjimečné oproti těm celovečerním,“ uvedl programový ředitel festivalu Karel Spěšný.

Vedle soutěžních snímků se objeví sekce Joy of Six se šesticí nezávislých kousků od britských talentů nebo část věnovaná tuzemské produkci. Největší divácký zájem se dá přesto očekávat na Brutal Relax Show, půlnočním programu, kde se dozvíte, jak vypadá biblické kung-fu, případně co se dá očekávat od žánru sea food porna.

Vstupenky na jednotlivé bloky se prodávají za 70,- Kč přímo v kině Světozor. Další informace najdete zde.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.