20.6. 2013

Knihex svolává milovníky knih pod širé nebe

Knihex svolává milovníky knih pod širé nebe

Na začátku června byla pražská Náplavka kompletně pod vodou, vše se ale uklidnilo a uklidilo, a tak by se měl knižní jarmark Knihex odehrát v neděli 23. června za krásně prosluněné atmosféry.

V neděli se pod Rašínovým nábřežím mezi Palackého a železničním mostem očekává silná koncentrace milovníků knih. Bude to již potřetí, co se na břehu Vltavy usídlí malá a menší nezávislá nakladatelství, aby nabídla své české i světové literární objevy. Od 10:00 do 20:00 budou pro návštěvníky připravené desítky stánků vydavatelství jako Host, Lipnik, Labyrint nebo Meander, který se specializuje na nezaměnitelné knihy pro děti a ve svém portfoliu má i kouzelnou stripovou sérii Macanudo. Přítomné budou i  literárně kulturní časopisy A2, H_aluze nebo Revolver Revue.

Vedle prozkoumávání knižní a časopisecké produkce za speciální slevy a nabídky den naplní také autogramiády, workshopy, knihvazačské dílny nebo koncerty. Příjemný den v přítomnosti knih a labutí doladí mexická restaurace El Paisa, jablečný cider od F. H. Prager nebo piva Únětice a Chýně. Jen víc takových sympatických setkání nakladatelů a čtenářů pod širým nebem.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.