23.7. 2013

Kinobus si razí cestu Prahou, promítá zdarma

Kinobus si razí cestu Prahou, promítá zdarma

Dopravní podnik hlavního města Prahy vypravil do tuzemské metropole pošesté speciální vozidlo, které ve svých útrobách ukrývá techniku k plnohodnotnému kinematografickému zážitku. Kde staví?

„Naším cílem bylo vytvořit zcela profesionální promítací zázemí. Prioritou je pro nás maximální mobilita a soběstačnost. Vozíme s sebou vše potřebné od promítaček až po lavičky pro diváky. Základem každé projekce je dobrý obraz. Naší pýchou je nafukovací projekční plocha v rozměru 8 x 4 m vyrobená na zakázku v Anglii,“ informují pořadatelé na internetových stránkách projektu Kinobus.

Drtivou většinu programu jedinečného putovního autobusu tvoří české komedie. Do 1. září se budou na 12 pražských lokalitách uvádět filmy jako Okresní přebor, Svatá čtveřice, Tady hlídám já, Probudím se včera nebo pokračování lidové taškařice Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel. Narazit můžete ale také na smutný hyenismus ve filmu Šmejdi. Vstupné na letní filmovou akci, která nabízí 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek i nějaké to občerstvení k zakoupení, je volné - kdo přihodí pár krejcarů do sbírkové pokladničky, podpoří charitativní akci Pomozte dětem!.

Seznam lokací čítá Hůrku, Kbely, Kunratice, Letnou, Letňany, Nám. Jana Palacha, Opatov, Petřín, Prosek, Sídliště Řepy, Stromovku a spodní část Václavského náměstí. Pro aktuální program prozkoumejte oficiální stránky akce.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.