7.8. 2013

Jediové i Stan Lee diktují parkour

Jediové i Stan Lee diktují parkour

YouTube během speciální akce Geek Week propaguje kanály točící se kolem komiksů, animáků i počítačových her, k popkulturním oslavám se přidáváme s parkourem v podání netradičních oblíbenců.

Stan Lee patří k žijícím legendám. Jeden z nejslavnějších komiksových tvůrců, díky kterému Hulk rozbíjí, Spider-Man hláškuje, X-Meni bojují za práva mutantů a Daredevil nevidí, je i ve svých krásných a úctyhodných devadesáti letech vitálním profesionálem. Ačkoliv mu fanoušci s nekonečnou záplavou žádostí o fotku, podpis nebo hudlana na zadek musí lézt občas krkem, nedává to na sobě znát. S obdivuhodným elánem hází úsměvy na všechny strany a přináší radost, kamkoliv vstoupí. Pokud byste ho ale potkali lážo plážo na ulici, pravděpodobně přeručkuje do ústraní.

Disciplinovanost, pravidelné trénování síly, výdrže, rovnováhy, přesnosti, prostorové orientace, oddanost osobnímu psychickému a fyzickému rozvoji. Podobné charakteristiky se váží k lidem, kteří se našli v parkouru, hopsavé činnosti, jejímž základem je dostat se co nejefektivnějším způsobem z jednoho místa na druhé. Zároveň se ale hodí k nábožensko-rytířskému řádu Jediů z filmové ságy Star Wars. Proč tedy nespojit běh přes překážky se ztělesněnými ideály dobra.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.