13.11. 2013

Jak se nezbláznit z Vánoc

Jak se nezbláznit z Vánoc

Je to sice nepopulární téma, ale už se mu nebude dát vyhýbat příliš dlouho – za měsíc a pár dní nás totiž převálcují a důkladně zdrchají takzvané svátky klidu, tedy Vánoce. Santové v obchoďákách mávají pomalu od července a kolem se čím dál častěji ozývají debaty, kolik kilo vanilkových rohlíčků letos upéct, jakou šálu komu koupit a jestli mýt okna už teď, nebo až za týden. Tak se dnes mrkneme na tu nejzásadnější vánoční otázkuJak svátky přežít a nezbláznit se?

Dárky

Bez dárků to nepůjde. A ať se vám to líbí nebo ne, je lepší s nimi začít co nejdřív, než v obchodech vypukne inferno, e-shopy přestanou stíhat a pošta se zadře tak, že vánoční nadílku k vašim dveřím začne pozvolna skládat někdy tak v březnu. Navíc tak získáte čas k případným reklamacím a řešením dalších potíží. Co ale vybrat? S kým to jde, toho se prostě zeptejte a máte po starostech. Tam, kde si můžete hlavu ulámat, pak sáhněte po klasice a obdarujte dotyčného třeba solidní zásobou oblíbeného jídla, pití nebo něčím, po čem na návštěvě už dlouho pošilhává (a přítelkyni teď nemyslíme).

Ideální varianta pro lenochy jsou pak různé vouchery – luxusní večeře, masáže, jízda ve Ferrari, víkendové wellness pobyty…možností je spousta a výhod mají velkou spoustu. Tou největší je univerzálnost, protože ne každá žena se vyžívá v kosmetice nebo ocení kuchyňské náčiní, a ne každý muž bude ržát radostí nad vrtačkou či souhrnným vydáním fotek z Playboye, ovšem večeří každý. Tedy skoro.

A vy uděláte radost s vynaloženým minimem práce – nikam nechodíte, nic nesháníte, utíkající čas řešit nemusíte, prostě objednáte voucher, vytisknete a je hotovo. A kdyby rodina snad naznačovala, že letos se nadělují jenom poukázky, se stoickým výrazem jim vzletně vysvětlete, že konzum a zbytečné lapače prachu u vás nemají šanci, vy jste spíš na to duševno, a své nejdražší raději potěšíte zážitkem na celý život. Schválně, jestli na tohle bude někdo schopen zasmečovat!

Příbuzenstvo a úklid

Pokud už jde opravdu do tuhého a Vánoce u vás znamenají zběsilou metamorfózu do úklidové čety prokládanou návštěvami příbuzných, které jste rok neviděli, a oni jsou z vás nadšení zhruba stejně, jako vy z nich, je na čase sáhnout k dramatičtějším opatřením.

Možná se z toho vyvléknete kompromisy a bude stačit trochu poklidit, možná klapne i vysvětlení „Chci si užít Vánoce jenom s tebou/s nejbližší rodinou, když na sebe máme tak málo času“, ovšem jestli ne, zvolte variantu srab a vykliďte pole. Ideální jsou všelijaké výlety a zájezdy na lyže, kde se navíc můžete ohánět faktem, že právě před Vánoci jsou Alpy nejlevnější a je tam nejméně lidí. Při troše štěstí si tak užijete lyžovačku, svařák u krbu i vánoční pohodičku po návratu, kdy už bude to nejhorší šílenství za vámi. Držíme palce!


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.