6.4. 2013

Internetové trendy aneb co nahradí Harlem Shake?

Internetové trendy aneb co nahradí Harlem Shake?

Zběsilé kreace na skladbu Harlem Shake jsou masovým šlágrem, hledají se proto další způsoby, jak se lze bavit a prezentovat v online prostředí. Podívejte se na aktuální meme hity!

Newyorský producent Baauer neplánoval, aby se jeho Harlem Shake stal virálním fenoménem, na který divoce křepčí anonymní i notoricky známé tváře. Jenže stalo se. Skupina australských skateboardistů The Sunny Coast Skate zveřejnila v lednu půlminutové video, na kterém tančí v rytmu oblíbeného tracku amerického hudebníka. Internetová komunita se jejich nápadu chytila, a tak se začalo tvořit a šířit tisíce a tisíce alternativních verzí. Harlem Shake v současnosti představuje podobně zprofanovaný song, jakým je loňský Gangnam Style. Přestože je jejich geneze odlišná, konec bude stejný - všem poleze krkem a koncept rychle zemře. A zřejmě se tak již před nějakým týdnem stalo.

Hledá se proto nový trend, kterým by mohlo být, jak se zdá, komponování fiktivních triků v reálném prostředí. Ze země vycházejícího slunce útočí Hadouken, fotografický mem, který zachycuje několik lidí ve výskoku. Centrem snímku je posléze člověk s napřaženou rukou, jež znázorňuje mistra s nadpřirozenou silou. Nápad vychází z videohry Street Fighter, kde hadouken znamená speciální útok soustředěnou energií, extrémně populárního komiksu a seriálu Naruto, případně lze inspiraci najít také v pohybech z animované klasiky Dragon Ball. Jakým talentem disponují japonské školačky, se můžete přesvědčit v následující kolekci.

Americkou odpovědí na poctu mangám a anime je škrtící schopnost Dartha Vadera. Stačí, když jeden z účastníků vyskočí s výrazem smrtelného chroptění, zatímco další gestem vyvolává Sílu temné strany. Tzv. vadering sice nepůsobí tak efektně jako hadouken, ale na této stránce se můžete podívat, že lze dosáhnout solidních výsledků. Uvidíme, jestli se foto hrátky uchytí, potenciál tu rozhodně je.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.