20.8. 2013

Inteligentní romány pro inteligentní ženy

Inteligentní romány pro inteligentní ženy

Pro všechny dámy (a možná i pány), které si rády přečtou něco oddychovějšího, ale i tak s hlavou a patou, přinášíme tip na zajímavý zdroj, a tím je nová knižní řada Inteligentní romány pro inteligentní ženy od nakladatelství Domino. A dobrá zpráva je to vlastně i pro muže, kteří čas od času shání nějaký dárek a nechtějí doma dostat vynadáno, že přinesli Harlequina.

Zlatý střed

Jakkoliv se u nás kvalitní literatury i přeslazených románků nevalné kvality vydává poměrně dost, hledat zlatý střed bylo vždycky obtížné. Pokud nemáte chuť na nehynoucí klasiku nebo pořádně existencionální depresárnu, ale tituly jako „Smrtící vášeň z Vysočiny“ (a ne, asociaci se Zemanem opravdu nehledejte) či „Zrádný vévoda“ vám způsobují ledvinovou koliku, často se hodně dlouho nahledáte, než vhodného adepta pro pohodový knižní večer najdete. Edice, kde by se dalo jít na jistotu, by tak byla velmi příjemným obratem.


Lidoop v kiltu - pravý sen každé romantické hrdinky...

O čem to bude?

Řada Inteligentní romány pro inteligentní ženy slibuje příběhy ze života tak, jak je život přináší – veselé, smutné, ty s dobrými konci i ty se špatnými. Slibuje zábavu, námět k zamyšlení a další ingredience, které dělají dobré knihy dobrými knihami. Nakolik své sliby splní, ještě uvidíme – zatím vyšlo jen několik málo knih a nová edice nestačila ještě pořádně vystrčit růžky.

Nášup manželek i limonáda

Zatím jsme se dočkali třech velmi pozitivně hodnocených knih Manželka, která utekla, Kdo miluje nejvíc (tady ovšem navzdory názvu limonádu fakt nečekejte) a Manželka 22, které do žánru spadají velmi dobře. Spolu s nimi vyšly ovšem také tři knihy od Lisy Kleypas, které by se směle daly označit za produkci jako od Harlequina. Samo nakladatelství ale přiznává, že tyto tituly nebyly šťastný nápad, a do budoucna slibuje již knížky odpovídající názvu edice. Myslíme a doufáme, že se máme opravdu na co těšit! 


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.