17.5. 2013

Hurá do sklepů!

Hurá do sklepů!

Chcete spojit zajímavý výlet a unikátní přírodu se super gastronomickým zážitkem? Vyrazte v sobotu na Otevřené modré sklepy v Novém Šaldorfu u Znojma!

Gotický sklepní labyrint

Proč jsou sklepy zrovna modré? Nebojte se, neúřadoval v nich žádný kreativec vyzbrojený kbelíkem barvy, ale celé okolí charakterizuje namodralý pískovec, který tu zbyl po třetihorním moři. A vyřádila se tu nejen příroda – samotné sklepy jsou pospojovány do spletité soustavy, která postupně vznikala již od středověku a dnes je její součástí zhruba dvě stě jednotlivých sklepů a bezpočet chodeb různého stáří. Jedno ale mají společné – všechny ukrývají vynikající víno. A vy ho můžete ochutnávat, dokud nepadnete.


Zdroj: www.modre-sklepy.cz

Co se bude pít a poslouchat?

Za degustační maraton zaplatíte 250 Kč a sklípkovým labyrintem vás provedou zkušení vinaři. Letos jich bude šestnáct, takže se můžete těšit na velkou spoustu dobrých vín mnoha druhů. Zkrátka nepřijdou ani děti – pro ty budou připraveny hry, soutěže i pískoviště s místním sklepním pískem. Hrát bude folklorní hudba, cimbálovka a jako zlatý hřeb programu vystoupí revival skupiny KISS.

Vyhrajte trakař vín

Velmi lákavou součástí akce je degustátorská soutěž návštěvníků. Pokud jste kabrňáci přes aroma i chuť, můžete si za odměnu odvézt rovnou celý trakař místního vína. A to už slibuje nejeden nevšední zážitek. Ovšem i jako amatéři si důkladného degustování užijete dost a dost – v ceně vstupného je dvacet degustací a také samozřejmě degustační sklenička, která vás bude provázet celou akcí a zůstane vám na památku.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.