5.8. 2013

Hip Hop Kempem lomcují programové turbulence

Hip Hop Kempem lomcují programové turbulence

Ani dvanáctiletá tradice a stovky úspěšně realizovaných koncertů nechrání pořadatele před výstřelky interpretů. Letos Hip Hop Kemp nemusí bojovat jen s jejich okázalými požadavky, ale rovnou s neprofesionálně odpískanou účastí.

Vždycky se může stát, že nějaký z ohlášených vystupujících odřekne z různorodých důvodů svoji účast. Když královéhradecký Hip Hop Kemp oznámil, že kvůli špatné domluvě kapely s vlastním managementem nenavštíví Souls of Mischief rozlehlý Festivalpark, ihned sjednal výjimečnou nápravu. Místo americké skupiny se slavnostně ohlásil krátkodobý návrat Saian Supa Crew. Jenže francouzský projekt se kvůli Kempu nakonec nesleze dohromady. Proč? Jak se píše v oficiální zprávě: „Důvod? Ten by nás taky zajímal. Žádný vlastně není, pokud vám tedy stejně jako nám nestačí jako důvod “změnili jsme názor.”

Třídenní festival naštěstí na dvou slavných, leč dle všech indicií složitě bookovatelných jménech nestojí, a tak vyplní program od čtvrtka 22. do soboty 24. srpna soupiska umělců, kteří si z fanoušků nedělají dobrý den. A to klidně patří k legendám žánru jako Big Daddy Kane. Začínal pod ním Jay-Z, pózoval s Madonnou v její knížce S.E.X. a svými řetězy by na pár dní uspokojil poptávku středně velké sběrny.

Ze všech desítek tuzemských (Vladimir 518, Ektor a Wich, Prago Union nebo Pio Squad) a zahraničních (Kendrick Lamar, De La Soul, Lords of the Underground nebo El-P) interpretů se hodí vypíchnout jeden regulérní klenot. Hip Hop Kemp 2013 přiveze vůbec poprvé do České republiky Baauera. Americký deejay a producent se proslavil především jako autor virální senzace Harlem Shake, jeho sety mají však daleko k monotónnímu opakování celosvětově známého tracku. Syrové rytmy, dubstepové šílenství a svižná kombinatorika chytlavých popěvků dělají z jeho vystoupení nezapomenutelně divoké večírky. Baauer je zkrátka chlápek, který na Kemp přitáhne i lidi hiphopem nezaujaté.

Další informace včetně kompletního line-upu a praktických informací hledejte na oficiálních stránkách festivalu.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.