28.8. 2013

Garfield česky po čtyřicáté

Garfield česky po čtyřicáté

Máte rádi tlustého, líného a cynického kocoura Garfielda? Tak to nejste sami! Lasagne milující a psy ze stolu skopávající zrzavý tlouštík se v září objeví v českých knihkupectvích již po čtyřicáté. A garantujeme, že se budete smát, až se budete za špeky popadat!

35 let Garfielda

Garfield se poprvé objevil 19. 6. 1978, kdy byl ještě černobílý a vypadal poněkud rozplizle. Časem se to ovšem spravilo a v úctyhodných pětatřiceti letech je z něj, stejně jako z jeho majitele Jona, pohledný štramák.


Úplně první Garfield

Garfield a Jon dnes

Od prvního stripu pak Garfield vycházel každý den a vychází až dodnes – což je úctyhodný výkon, když uvážíme, že Jim Davis odmítal do příběhu zapracovávat aktuální dění, politiku a cokoliv dalšího – tedy kromě počasí a dnů v týdnu. Hlavně pondělí. Protože pondělí, jak známo, to je prostě jedna velká katastrofa.

Vývoj? Jaký vývoj?

Garfieldův svět se vůbec mění jenom opravdu málo – vlastně bychom mohli vypíchnout jen Jonův vztah s půvabnou veterinářkou, která bývala cyničtější než samotný Garfield, až konečně po letech vyměkla a dopustila se takového nevkusu jako randění s Jonem.

Odie je stále stejně „zestolustrčitelný“, ačkoliv znalci dobře ví, že to s jeho hloupostí zdaleka není tak horké. Důkaz rovnou zde:

Centrem kocouřího života zůstává lednice – zpravidla uctívaný zdroj jídla, někdy, ovšem, také mnohých nebezpečí… Tak si na ni dávejte pozor, až si do ní půjdete vylovit něco dobrého k novému Garfieldovi!

A pro všechny fandy ještě přikládáme link na stránky s jednoduše seřazenými Garfiledími stripy, které sjedete bez zbytečného klikání a prodlev.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.