30.11. 2012

Forman Festival promítne vše od Formana

Forman Festival promítne vše od Formana

Čáslavský rodák Miloš Forman v únoru oslavil osmdesáté narozeniny. Zpětně ho můžete obdarovat diváckou účastí na retrospektivě všech filmů, které za svoji kariéru natočil.

Wes Anderson, režisér snímků Život pod vodou nebo Až vyjde měsíc, se na letošním Famufestu přiznal, že ho Miloš Forman inspiroval obsazováním neherců. Kdo ještě není na rozdíl od Andersona seznámen s jedinečným stylem legendy světové kinematografie, může si informace doplnit v rámci unikátní přehlídky.

Od 7. do 13. prosince se v kinosále Městské knihovny v Praze připomene jeho kompletní tvorba od povídkového debutu Konkurz po televizní adaptaci Dobře placené procházky. Na velkém plátně se tedy opět ukáže osmi Oscary oceněný Amadeus, kouzelně autentický Černý Petr nebo Taking Off, první americký film Miloše Formana.

Kompletní program naleznete zde. Lístky se prodávají v rozpětí od 70,- do 90,- Kč, přičemž se vůbec nebojte udělat rukou „takovej kornouteček“ a omrknout třeba nestárnoucí kousky české nové vlny.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.