27.11. 2012

Filmasia s tvorbou festivalového miláčka Kim Ki-duka

Filmasia s tvorbou festivalového miláčka Kim Ki-duka

Osmý ročník asijského filmového festivalu přinese další korejské hody. Filmasia se zaměří na nezávislého solitéra Kim Ki-duka, jehož poslední film mnozí označují za návrat k vrcholné formě.

„Letošní Filmasia se uskuteční v menším rozsahu, než na jaký byli diváci zvyklí v v předcházejících letech, a to z finančních důvodů. Na program ve třech dnech konání – v malém i velkém sále Světozoru – jsme ale nesmírně hrdí,“ říká ředitelka festivalu Karla Stojáková.

Určitá pýcha je na místě, jelikož se podařilo ukořistit hned několik titulů, které se výrazněji prosadily na současné filmové scéně. Zahajovacím kouskem bude nový snímek Kim Ki-duka Pieta, který si z prestižního festivalu v Benátkách odnesl hlavní cenu. Program dále připomene 3-iron, Samaritánku nebo Dech, s nimiž režisérský samouk naplnil sály i v Karlových Varech, kde je jeho tvorbě pravidelně věnována hojná pozornost.

Závěr si pro sebe ukradnou komerční Zloději, kteří se s 13 miliony lidi vyšvihli v domácí Koreji do čela diváckých žebříčků. Vysokorozpočtová akční podívaná představuje skupinu profesionálních podvodníků, kteří mají spadeno na diamant v hodnotě dvaceti milionů dolarů.

V deníčku si tedy zakroužkujte 30. listopadu až 2. prosince, kdy se v pražském Světozoru budou promítat filmy, které se v Čechách na velkém plátně jen tak zase neobjeví.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.