17.6. 2013

Festival United Islands pořádá koncerty opět zdarma

Festival United Islands pořádá koncerty opět zdarma

Přestože pop-soulová hvězda Aloe Blacc zpívá chytlavou skladbu „I Need a Dollar“, zájemci si ho budou moci poslechnout klidně i bez dolaru. Na festivalu United Islands jsou koncerty zcela zdarma.

Letošní ročník United Islands se potýkal s komplikacemi, i přes náhlou změnu lokality se ale program odehraje v plném rozsahu. Od 20. do 22. června se vystřídá 195 hudebních projektů na 7 venkovních scénách a v 9 klubech, kde bude program pokračovat po 22 hodině. Ověřená i neokoukaná jména evropské i světové scény festival přiveze již po desáté. Ladronku proto přemění na největší hudební ostrov v České republice jubilejní veselka.

Jak zmiňuje Táňa Švehlová ze sdružení Art Prometheus, která připravuje nehudební program, festival si lze užít několika způsoby. „Jedním z nich je hudební maraton, při kterém návštěvník volí roli posluchače. Anebo může být labužníkem a ochutnat od všeho trochu: polévku od neziskových organizací, šaty od mladých návrhářů, loutkovou pohádku či zkusit workshop závěsné akrobacie.“

Hudební náplň přesto hraje jasně prim, a tak se můžete těšit na zmiňovaného Aloe Blacca, hipsterskou kočku Princess Chelsea, palestinsko-izraelského rappera Zas nebo estonskou kapelu Tenfold Rabbit. Z českých zástupců nechybí Midi Lidi, Sunflower Caravan nebo Prago Union. Široký žánrový rozptyl vybízí k objevování nových projektů, proto doporučujeme prozkoumat program a alespoň na jeden den zavítat do tuzemské metropole i za předpokladu, že jste zdaleka.


Publikování nebo další šíření obsahu serveru uzij.cz je bez písemného souhlasu společnosti Webový servis Company s.r.o. zakázáno.